Oczyszczanie organizmu z toksyn – preparaty i kuracje

Co oczyszcza organizm z toksyn? Obecnie tak zwana detoksykacja organizmu jest niemal konieczną kuracją. W artykule przedstawimy opis konkretnych preparatów i kuracji, które mają pozytywny wpływ na detoksykacje naszego organizmu.


Spis treści:

Oczyszczające organizm z toksyn preparaty powinny opierać się na konkretnym składzie

Dzieje się tak dlatego, iż obecnie wiele codziennie spożywanych pokarmów zawiera szkodliwe substancje. Ponadto toksyny znajdują się nawet w powietrzu, więc bardzo trudno jest ich uniknąć. Na co dzień na skutek działania środowiska i codziennego stresu dodatkowo narażeni jesteśmy na działanie toksyn. Latami kumulują się w organizmie. Warto co jakiś czas przeprowadzać kuracje oczyszczające.  Co usuwa toksyny z organizmu i która kuracja będzie najlepsza – przedstawiamy poniżej w tabeli!

NazwaPlusyMinusy
Detoksex tabletki

1. Detoksex
 • Działa stymulująco i oczyszczająco na organizm, z uwagi na wysoką zawartość składników aktywnych jest skuteczny gdy inne preparaty zawodzą.
 • Ma naturalny skład
 • Dodatkową zaletą preparatu jest nie tylko działanie oczyszczające organizm z toksyn ale również regulujące na poziom cholesterolu.
 • Działa łagodnie praktycznie nie powodując skutków ubocznych.
 • Dostępny jest w formie tabletek, co może być wadą w przypadku osób nietolerujących tego typu formuł.
 • Vigana Pokrzywa

  2. Vigana Pokrzywa
 • Preparat oparty jest na soku z pokrzywy, jedynym składnikiem dodatkowym jest składnik regulujący kwasowość produktu, co zapewnia mu również trwałość i stabilność.
 • Pokrzywa działa oczyszczająco i regulująco.
 • Bywa wykorzystywana jako składnik preparatów na włosy, skórę i paznokcie.
 • Vigana Pokrzywa nie zawiera cukru.
 • Preparat ma mocny ziołowy smak.
 • Pokrzywa może powodować poważne podrażnienia
 • Detox Cholester

  3. Detox + Cholester
 • To suplement diety zawierający składniki naturalne w tym: chlorellę, sterole roślinne, bogaty wyciąg z liści i łodyg pokrzywy, oraz składniki pozyskiwane z fermentowanego czerwonego ryżu - popularne w Azji.
 • Zalecana dzienna dawka to dwie tabletki, powinny być przyjęte podczas posiłku co może być wadą dla osób żyjących dynamicznie, aktywnych zawodowo, często spożywających posiłki poza domem.
 • Ostropest kapsulki Noble Health

  4. Ostropest kapsułki Noble Health
 • Ma naturalny skład, odpowiedni dla osób szukających produktu oczyszczającego i wspierającego funkcje wątroby.
 • Ma ubogi skład, zawiera jedną substancje aktywną oraz żelatynę.
 • Nieodpowiedni dla wegan i wegetarian.
 • Reasumując powyższe podsumowanie najkorzystniejszym zdrowotnym wyborem wydaje się być Detoksex, który jest produktem skutecznym, ale jednocześnie opartym na naturalnych składnikach, co gwarantuje bezpieczną i zdrową kurację.

  Wstępne oczyszczanie organizmu z toksyn – cytryna i pochodne

  W przypadku takiego procesu jak oczyszczanie organizmu z toksyn cytryna jest jednym z bardziej przydatnych produktów. Wykorzystuje się ją między innymi do kuracji cytrynowej, która polega na piciu soku z cytryny każdego dnia. Każdego dnia zwiększa się ilość soku. Ta terapia ma być odpowiedzią na pytanie jak oczyścić wątrobę z toksyn. Jednak ze względu na skutki uboczne znacznie lepiej jest po prostu wprowadzić do diety świeżo mielony ostropest. Sok z cytryny warto za to pić rozcieńczony z ciepłą wodą na czczo.

  Co usuwa toksyny z organizmu, gdy w grę wchodzą szkodliwe substancje rozpuszczalne w komórkach tłuszczowych?

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż radykalna dieta odchudzająca lub mocna detoksykacja organizmu może powodować skutki uboczne. Pojawiają się wtedy poważne objawy oczyszczania organizmu z toksyn, ponieważ oprócz substancji rozpuszczalnych w wodzie do krwi mogą dostawać się również szkodliwe substancje rozpuszczalne w tłuszczach, które pochodzą z komórek tłuszczowych organizmu. W przypadku takiej kuracji jak oczyszczanie organizmu z toksyn objawy mogą być bardzo natężone i obejmować więcej dolegliwości niż bóle głowy i problemy z trawieniem. Dlatego podczas każdej terapii należy stosować wyżej wymieniony ostropest, który ochrania komórki wątroby przed szkodliwym działaniem toksyn.

  Jak się pozbyć toksyn z organizmu najprostszy sposób?

  Najbardziej znaną metodą tego typu jest głodówka. Jednak nie jest ona obecnie polecana, ze względu na to, iż takie działanie mocno obciąża organizm. Dlatego też zamiast niej proponowane są obecnie monodiety, które trwają najwyżej kilka dni i zwykle nie wymagają specjalnego przygotowania. Najbardziej popularna jest monodieta jabłkowa. Można stosować ją przez trzy dni, podczas której należy spożywać wyłącznie surowe jabłka oraz pić wodę. Jak usunąć toksyny z organizmu, jeśli wyżej podane sposoby okażą się za mało efektywne?

  Produkty oczyszczające organizm z toksyn to zazwyczaj ziołowe kapsułki, tabletki lub gotowe mieszanki ziołowe. Wybierając tabletki na oczyszczenie organizmu z toksyn warto wybierać ze względu na zawartość substancji aktywnych oraz naturalny skład. Do skuteczniejszych środków należy na przykład Detoksex. Stosowanie tego typu środków jest zwykle konieczne, gdy standardowe metody dają nikłe efekty, a także wspomagająco, jeśli konieczne jest szybkie oczyszczenie organizmu z toksyn.

  Pamiętaj, negatywne objawy oczyszczania organizmu z toksyn nie występują, gdy skupimy się na bezpiecznej kuracji i naturalnych środkach!

  Jak widać na wyżej wymienionych przykładach, najbardziej skuteczną i stosunkowo bezpieczną metodą usuwania toksyn z organizmu jest stosowanie naturalnych środków. W przypadku takiego procesu jak oczyszczanie organizmu z toksyn preparaty naturalne mogą być również niezwykle pomocne.

  Źródła:
  1. Detoksykacja w praktyce według doktora Josefa Jonáša, Josef Jonáš, Trinitas, 2007, ISBN: 8086885186, 9788086885186
  2. Detox, Geddes & Grosset, LimitedRosalyn Patrick, Geddes & Grosset, 2002, ISBN: 1842051547, 9781842051542

  6 Odpowiedzi do Oczyszczanie organizmu z toksyn – preparaty i kuracje

  1. tosia z gorzowa pisze:

   Kochani, jeśli macie problemy z wątrobą to polecam wam czystek albo ostropest. Męczyłam się długo z problemami wątrobowymi i dopiero po 2 miesięcznej kuracji tymi ziołami udało mi się z nimi uporać. Teraz, co najmniej 3 razy w tygodniu zaparzam sobie taką herbatkę i nadal nie mam problemów!

   • Ewelina Kamieńska pisze:

    Czemu zioła mają zawsze taki intensywny smak?… Nie mogę się przemóc i go wypić, muszę ciągle to w siebie wciskać aż normalnie mam mdłości!
    Nie ma czegoś takiego w tabletkach? Jak ja nienawidzę ziół :/

    • anka_31 pisze:

     Mój mąż nienawidzi ziół, a przez to, że cierpi na wzw musi pić dużo ostropestu i czystka, bo pomaga mu to w zaostrzeniach choroby. Szczerze? Wybiera zawsze tabletki. Silmarol można dostać właśnie w tabletkach, zapewne czystek w tabletkach też się znajdzie.
     Nie rozumiem, po co się męczyć, jeżeli w dzisiejszych czasach znajdziesz full lepszych opcji. 😉 Idź do apteki i popytaj.

  2. ostrzegam! pisze:

   Prawie się skusiłam na soki na oczyszczanie organizmu. Strasznie drogie, niby świeżo wyciskane, ale czytałam opinie na forum i ludzie narzekają, że taka terapia może być nawet niebezpieczna. Ja byłam w niemałym szoku, bo myślałam, ze taki sok dostarcza dużo witamin a wiedzieliście, że organizm się po tym wyjaławia? Nie ma tam żadnego białka i tłuszczu… jak to ma organizm odżywić? :/

  3. lanka pisze:

   Sok pokrzywy jest bardzo zdrowy i bardzo go lubię. Przy okazji mogę go stosować na włosy. 🙂

  4. Hanna K. pisze:

   Gdzie można dostać detoksex? U mnie w aptece tego nie było, proszę o namiary

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pięćdziesiąt dwa − = 48