Naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów

Naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów

Pasożyty żyjące w ludzkim organizmie mogą wpływać bardzo negatywnie na jego działanie. Jak się pozbyć pasożytów z organizmu i co można zrobić, by taka sytuacja się nie powtórzyła?


Spis treści:

Czy można oczyścić organizm z pasożytów bez zażywania szkodliwych substancji?

Jak donosi Portal ABC Zdrowia, oczyszczenie organizmu to wcale nie nowy wymysł, mający na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Mimo wszystko najbardziej zalecanymi metodami są te naturalne, w tym szczególnie dieta. Możliwe jest naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów. Należy jednak mieć na uwadze, że bardziej efektywne metody oczyszczania należy stosować tylko wtedy gdy obecność pasożytów została potwierdzona. Oczyszczanie organizmu z pasożytów może bowiem mieć konsekwencje w postaci efektów ubocznych.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – domowe sposoby bazują przede wszystkim na odpowiednio zmienionej diecie

W takim przypadku jak oczyszczanie organizmu z pasożytów domowe sposoby polegają przede wszystkim na wykorzystaniu znanych produktów żywnościowych. Do tego celu można zastosować czosnek, cebulę czy pestki dyni. W przypadku, gdy pasożytów jest niewiele, i nie są one zbyt odporne, wystarczy jedynie wprowadzić te produkty do codziennej diety. W bardziej zaawansowanych przypadkach należy zadziałać bardziej zdecydowanie. W tym celu należy zastosować efektywne oczyszczanie organizmu z robaków poprzez zjedzenie dużej ilości pestek dyni na czczo. Aby wykorzystać tę metodę pestki należy zmielić, najlepiej w całości. Inną metodą jest zastosowanie naturalnego preparatu z czosnku. W tym celu dużą ilość główek czosnku należy zalać wodą z kiszonych ogórków. Uzyskany środek należy stosować na czczo, przy czym codziennie stosuje się tylko jedną łyżeczkę.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami

Taki rodzaj detoksykacji polega zazwyczaj na piciu odpowiednich naparów lub preparatów w postaci tabletek lub nalewek. Należy je stosować niezwykle ostrożnie. Zalecone mieszanki mogą zawierać różne składniki. Zioła oczyszczające organizm z pasożytów to między innymi piołun oraz wrotycz. Nie należy przekraczać ich dozwolonej ilości, ponieważ mogą wywołać nieprzyjemne konsekwencje w postaci skutków ubocznych. Przed zastosowaniem leczniczym warto jest wcześniej sprawdzić, czy podane zioła nie wywołują reakcji alergicznej. Oprócz naparów ziołowych środkiem przeciwko pasożytom jest również olej z czarnuszki. Decydując się na taką kurację należy kupić olej tłoczony na zimno. Oprócz oleju z czarnuszki można stosować także olej z pestek dyni. Stosowanie preparatów w formie olejów zaleca się przede wszystkim w przypadku dzieci.

Jak się pozbyć pasożytów z organizmu specjalnymi środkami?

Przede wszystkim trzeba wybrać te, które są sprawdzone przez innych pacjentów. Tak jest na przykład w przypadku tabletek Detoksex. Tego typu preparaty działają efektywnie, co zwiększa szansę na zadowalające rezultaty już po pierwszej kuracji. Takiej pewności nie ma, jeśli stosuje się tylko jedno zioło lub tylko jeden z wyżej podanych środków. Preparat Detoksex warto zastosować zwłaszcza wtedy gdy wcześniej została przeprowadzona terapia ziołami, jednak nie dała ona oczekiwanych rezultatów.

Podsumowanie

Aby nie dopuścić do tego, by dalsze kuracje były konieczne, warto jest po prostu dbać o swoją dietę. Pasożyty nie przebywają w warunkach, które nie są dla nich korzystne. Dieta wzbogacona w czosnek i pestki dyni, natomiast pozbawiona sklepowych słodyczy pozytywnie wpływa na organizm również pod kątem występowania pasożytów. Ponadto warto jest dbać o higienę i odrobaczać regularnie zwierzęta domowe.

Źródła:
 1. Lecznicza głodówka: oczyszczanie organizmu, detox, rewitalizacja, odchudzanie, Tom 2 z Biblioteczka Wegetariańskiego Świata, Agnieszka Olędzka, Oficyna Wydawnicza Vega, 2012, ISBN: 8391265137, 9788391265130
 2. The 4 Week Ultimate Body Detox Plan, Michelle Schoffro Cook, ISBN: 0470739231, 9780470739235

6 Odpowiedzi do Naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów

 1. Margoo pisze:

  A jak poznać czy to pasożyty? Od jakiegoś czasu czuję się zmęczona i nie wiem, czy powinnam rozważyć kurację piołunem, czy sięgnąć po coś innego?

  • TomaszW pisze:

   Podobno badania na krew dużo mówią. Często okazuje się, że człowiek zarażony pasożytem ma anemię albo stany zapalne, które widać w wynikach morfologicznych.
   Diagnoza nie jest łatwa, bo niestety często te objawy są… różne.

 2. Ola Radom pisze:

  Nic dziwnego, że czosnek jest świetny na pasożyty, jak robią z niego ekologiczne “pestycydy” na rośliny.
  W ogóle czosnek jest super zdrowy i jeśli nie mam ważnego spotkania w biurze, czy nie muszę nic załatwić na mieście, to jem ile mogę! Szkoda, że moje dzieciaki nie mogą się do niego przekonać.

  • andrzej pisze:

   Pracuję w handlu i przy codziennym kontakcie z klientami, czosnek szybko by zakończył moją karierę :P. Ale polecam czosnek w tabletkach, mniej daje o sobie znać.

 3. andrea1992 pisze:

  Cześć. chciałabym się co nieco dowiedzieć o Detoksexie – nie słyszałam o nim jeszcze, a potrzebuję czegoś w usuwaniu pasożytów… Jednak kuracja piołunem albo wrotyczem mnie naprawdę przeraża. Podobno przedawkowane są bardzo groźne dla zdrowia, a ze mnie żaden chemik. Nie chcę zrobić sobie krzywdy i się otruć.

  • terefere pisze:

   Piołun też nie jest dla każdego! Odkąd zaczęto pisać wszędzie o piołunie, to ludzie zapominają, że do niego także istnieją przeciwwskazania. Wszystkie problemy z hemoroidami, tendencją do krwawienia czy w ogóle miesiączki od razu sprawiają, że trzeba się 10 razy zastanowić, a najlepiej skonsultować to z lekarzem, zanim zacznie się go brać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemdziesiąt osiem + = 93