Detoksykacja organizmu – naturalne metody

Detoksykacja organizmu – naturalne metody

Powinniśmy wiedzieć, że nazbyt spora ilość zebranych toksyn sprawia, iż nasz organizm przestaje właściwie funkcjonować i wskazana jest wówczas detoksykacja organizmu. Trzeba jednak wiedzieć, że naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn warto przeprowadzić co najmniej raz w roku, ażeby było to naprawdę skuteczne i zdrowe dla nas. W związku z tym dieta na oczyszczenie organizmu bazuje niemal wyłącznie na zupełnie świeżych warzywach, owocach, a także ziołach. Oczyszczanie organizmu jest zatem procesem, który pozwala pozbyć się przez dłuższy czas uzbieranych toksyn. Jednak jak się za to zabrać?
Spis treści:

Na czym oprzeć detoksykację organizmu?

Na oczyszczanie organizmu dieta bazuje głównie na warzywach, które ułatwiają usuwanie krzywdzących organizm substancji. Bardzo istotne jest wówczas również wypijanie sporych ilości niegazowanej wody mineralnej. Oraz odpowiednio przyrządzonych korzennych naparów, które trzeba wykonywać według ściśle określonych sposobów. Należyta detoksykacja organizmu objawy wywołuje bardzo pozytywne i odczuwalne dla organizmu niemal od razu. Jak wskazuje i zaleca portal Med Onet, najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie detoksykacji w oparciu o naturalne składniki.

Jak powinna wyglądać dieta oczyszczająca organizm?

Po pierwsze, należy podkreślić, że przywraca witalność, dodaje energii oraz poprawia funkcjonowanie wszystkich układów. Warto zatem wiedzieć, że detoksykacja organizmu preparaty do wypicia dla nas będą potrzebne. Doskonałe efekty przynosi również oczyszczanie organizmu za pomocą cytryn, chociaż istnieje też całe mnóstwo pozostałych produktów oczyszczających w należyty sposób organizm. Na oczyszczanie organizmu z toksyn dieta może być bez żadnej szkody przeprowadzana w domu samodzielnie. Lecz należy się do niego stosownie przygotować.

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn jest skuteczna, ale wymaga wyrzeczeń!

Trzeba jednak widzieć, że dieta oczyszczająca organizm z toksyn będzie od nas wymagała pewnych wyrzeczeń. Na trzy dni przed zamierzonym detoksem należy wykluczyć z diety alkohol, kofeinę, białą mąkę, mleko, czerwone mięso, jajka oraz inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Taka dieta oczyszczająca organizm jest jednak mało szkodliwa. Należy również zaprzestać palenia papierosów. Przygotowania są łatwe do realizacji, lecz pozwalają efektywnie złagodzić objawy oczyszczania organizmu oraz pokaźnie usprawniają cały proces.

Jakie naturalne oczyszczanie organizmu da efekty?

Przygotowując się do oczyszczania organizmu z toksyn domowymi sposobami, należy wprowadzić do diety treściwe oraz dietetyczne zupy, soki owocowo-warzywne oraz owocowe. Ponadto, soki oczyszczające organizm z toksyn są bardzo skuteczne. Do najpopularniejszych diet na oczyszczenie organizmu zalicza się przede wszystkim dietę sokową, w której przez dwa tygodnie należy jeść dietetyczne posiłki oraz co dzień wypijać litr ożywczo wytłoczonych soków warzywnych, owocowych albo owocowo-warzywnych. Można je rozcieńczać wodą. Trzeba ponadto wiedzieć, że odpowiednia detoksykacja organizmu dieta bardzo zrównoważona jest potrzebna.

Co jeszcze wspomoże naturalne oczyszczanie naszego ciała?

W oczyszczaniu organizmu najważniejsze są zioła, które usprawniają ten proces oraz regulują działanie układu trawiennego. Najskuteczniejsze zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn to pokrzywa, ostropest plamisty i rumianek. Działają one wszystkie przeciwzapalnie, mają właściwości przeczyszczające oraz ułatwiają usuwanie złogów jelitowych.

Źródła:
 1. Sugar Detox, Detox Cleanse and Detox Recipes Made Easy: Beat Sugar Cravings and Sugar Addiction, Speedy Publishing, Speedy Publishing LLC, 2014, ISBN: 1633833038, 9781633833036
 2. Zdrowe odżywianie i jego sekrety, Sergey Karpov, Zlote Mysli, 2012, ISBN: 837701498X, 9788377014981

5 Odpowiedzi do Detoksykacja organizmu – naturalne metody

 1. Lil pisze:

  Najgorzej, że przy oczyszczaniu nie można pić kawy… Nie wyobrażam sobie poranka bez filiżanki smacznej kawy, nie dałabym rady zrobić takiego oczyszczania.

 2. mini2990 pisze:

  Słyszałam o diecie oczyszczającej, w której pije się same soki. Czy ktoś taką dietę stosował? Podzielicie się wrażeniami i efektami?

  • justa29 pisze:

   Od pewnej znanej firmy zamówiłam sobie kurację na tydzień. Udało mi się wytrzymać, chociaż było ciężko i na sam koniec miałam zwyczajnie dość wszelkich soków i płynów. Marzyłam, żeby wgryźć się w schabowego.
   Jeżeli pytasz o efekty i wrażenia…
   Hm, oprócz wszechobecnego i ciągłego głodu i burczenia w brzuchu, to zauważyłam, że parę niezłych kilogramów straciłam, ale niestety, wraz z kilogramami poleciała mi również energia i cała siła.
   Pięknej cery mi to nie dało, wręcz przeciwnie, szybciej niż zawsze zaczęła mi się cera wyświecać.

   Po tej akcji, doszłam do wniosku, że te detoksy to pic na wodę… Czy nie lepiej jeść po prostu dużo błonnika… jabłek… zdrowo się odżywiać?

   • bajka1990 pisze:

    Tydzień na samych sokach?!
    Podziwiam, ja bym padła z głodu. Kumpela mi opowiadała, że w stanach też są popularne detoksy, ale tam skupia się to na silnie oczyszczających tabletkach. Nie chodzi o to, żeby z siebie wszystko wypłukać sokami, ale prowadzić zbilansowany tryb życia i tylko trochę pomóc organizmowi np. wrotyczem, piołunem albo innymi roślinkami.
    Ciekawe, kiedy przyjdzie to do nas z USA d:

  • nie warto! pisze:

   Niestety ja na samych sokach prawie wylądowałam w szpitalu. Jasne w sokach może i jest dużo witamin, ale nadal nie ma tam białka, tłuszczów i wszystkiego co organizm potrzebuje. Błonnika nawet nie ma!

   Jak oczyszczać się to tylko naturalnymi ZIOŁAMI, na pewno nie samymi sokami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ siedemdziesiąt cztery = siedemdziesiąt pięć