Zioła na oczyszczenie organizmu. Lista produktów

Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami? Żeby odpowiedzieć na to pytanie przede wszystkim należy zapoznać się z właściwościami roślin leczniczych. Niezbędna jest wiedza o tym, jak działają na organizm, jak je dawkować, jakie są ewentualne skutki uboczne oraz interakcja w połączeniu z lekami. Fitoterapia, czyli ziołolecznictwo jest powszechnym sposobem na tanie i skuteczne wspomaganie systemu odpornościowego.

Jak wybór odpowiednich ziół na oczyszczenie organizmu może wspomóc nasze ciało?

Jeżeli jadasz w domu samodzielnie przyrządzone potrawy, możesz uniknąć takich dolegliwości jak wzdęcia, ucisk w żołądku i bóle wątroby. Wystarczy dodawać do gotowania zioła oczyszczające organizm. Poprawiają one smak, aromat oraz ułatwiają trawienie. Należą do nich m. in. tymianek, cząber, rozmaryn i koper włoski. Dzięki nim dokuczliwe objawy nie wystąpią lub będą mniej uciążliwe.

Jakie zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn wybrać?

Niestety w ferworze codziennych obowiązków nie zawsze mamy czas na przygotowywanie zdrowych, lekkostrawnych posiłków. Kupujemy gotowe, wysoko przetworzone produkty i jadamy w barach szybkiej obsługi. Ma to wpływ na zmniejszenie przemiany materii. Oznacza to, że w organizmie zaczną odkładać się szkodliwe metale ciężkie, a ich nadmiar może powodować dotkliwe schorzenia. Na szczęście jest możliwe przyrządzenie sobie zdrowej, naturalnej herbaty, wspomagającej układ trawienny.

  • Pokrzywa zwyczajna – zawiera witaminy C, K, B2, chlorofil i garbniki, dzięki czemu działa moczopędnie oraz usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, zapobiega też anemii. Można też zastosować np. jako składnik do sałatki,
  • szałwia lekarska – zawiera flawonoidy i garbniki, które wspomagają proces trawienia i wspierają funkcję żołądka,
  • fiołek trójbarwny – źródło flawonoidów, antocyjanów, karotenoidów, przez co działa moczopędnie i usuwa nadmiar wody z organizmu oraz substancji szkodliwych z krwi,
  • przeczyszczająca mieszanka ziołowa – mielimy po dwie łyżki kopru i owoców jałowca oraz po łyżce nasienia kozieradki i aloesu. Następnie łyżeczkę proszku wsypać do szklanki wody, doprowadzić do wrzenia i gotować 10 – 15 minut. Najlepiej wypić przed snem.
  • Gdy często jadasz poza domem, możesz nosić ze sobą zmielony kminek i majeranek ( to zioła na oczyszczenie organizmu występujące z reguły w każdej polskiej kuchni ). Pół łyżeczki proszku popitej zimną wodą może ustrzec przed zgagą.
  • Zioła oczyszczające organizm z toksyn może także wspomóc zielona herbata. Jest źródłem flawonoidów, które usuwają wolne rodniki, poprawiają przemianę materii i zapobiegają odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Oczywiście nie zapominajmy, że codzienne picie wody mineralnej również jest podstawą przy detoksykacji.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że na oczyszczanie organizmu zioła są naturalnym, skutecznym rozwiązaniem!

Jednak proces ten jest długotrwały i na efekty trzeba czekać 14 – 21 dni. Może się zdarzyć, że nawet dłużej. Nie zawsze mamy czas na to, żeby pozwolić sobie na tak rozciągnięte w czasie leczenie. Mamy zobowiązania i potrzebujemy natychmiastowych rezultatów. Nie zaszkodzi, żeby w pewnym stadium oczyszczanie organizmu z toksyn ziołami trochę wspomóc.

Nasza rekomendacja produktu, który jest w pełni oparty o ziołowe składniki!

Najlepszym rozwiązaniem, które możemy z czystym sumieniem polecić, są tabletki Detoksex. Dzięki formule opartej na składnikach roślinnych pobudzają procesy metaboliczne i trawienne, zapewniając szybkie i skuteczne efekt dla naszego zdrowia. Najważniejsze w całym tym procesie jest to, że dobór składników został przeprowadzony pod okiem doświadczonych farmaceutów i chemików medycznych, którzy zadbali o to, aby substancje aktywne nie wchodziły ze sobą w niekorzystne reakcje, przez co tabletki zapewniają nam pełnie bezpieczeństwa!

Źródła:
  1. Oczyszczanie organizmu z toksyn, Katarzyna Jura, e-bookowo, 2015, ISBN: 8378594793, 9788378594796
  2. 10 Day Detox Diet: Complete Natural Detox Guide with Herbs: The Complete Natural Herbal Guide to the 10 Day Detox, David A. Grande, Speedy Publishing LLC, 2014, ISBN: 1634284690, 9781634284691

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *