Odgrzybianie organizmu? Sprawdzone leki i metody

Oczyszczanie organizmu z grzybów to kuracja, na którą decyduje się coraz więcej osób. Niektórzy wykorzystują do tego celu syntetyczne leki na odgrzybienie organizmu, które jednak nie zawsze są skuteczne. Jak odgrzybić organizm w taki sposób, by zmniejszyć możliwość nawrotu tego schorzenia?

W jaki sposób zacząć odgrzybiać organizm?

Jak informuje Poradnik Zdrowia, grzybica ogólnoustrojowa to bardzo poważne schorzenie, które nieleczone może doprowadzić do rozwoju sepsy. To właśnie dlatego nie należy ignorować żadnych objawów, mogących wskazywać na istnienie tego problemu. Jak podjąć się leczenia i odgrzybienia organizmu? W przypadku takiej kuracji jak odgrzybianie organizmu dieta jest podstawowym środkiem leczniczym. Nie tylko warto zastosować ją w sytuacji, gdy zauważy się niepokojące objawy, które mogą wskazywać na grzybicę, ale także profilaktycznie. Najprostszą metodą, aby osiągnąć zdrowie w tym przypadku, jest wykluczenie z menu niezdrowych produktów. Podstawowym czynnikiem, który przyczynia się do grzybicy jest między innymi biały cukier. Biały chleb należy zastąpić ciemnym chlebem żytnim na zakwasie. Najlepiej jest jednak ograniczyć węglowodany, a wybierając warzywa i owoce należy wybierać te, które nie są naturalnie zbyt słodkie.

Które zioła na odgrzybianie organizmu są skuteczne?

W przypadku takiego leczenia jak odgrzybianie organizmu naturalne metody są zazwyczaj najbardziej skuteczne, zwłaszcza gdy chodzi o profilaktykę. Wiele osób decyduje się na zakup naturalnych preparatów zawierających probiotyki, które są efektywne w przeciwdziałaniu grzybicy. Jednak jeśli doszło już do znacznego zagrzybienia, lepiej jest na początku oczyścić jelita z tego rodzaju pasożytów, a dopiero potem wprowadzić dobre bakterie. Odgrzybianie organizmu ziołami jest obecnie bardzo popularne. Stosuje się w tym celu nie tylko napary ziołowe, ale i inne rodzaje ziołowych środków. Zioła na odgrzybianie organizmu to między innymi olejek z oregano czy czarnuszki. Ziołem jest również czosnek, który działa przeciwko wszystkim drobnoustrojom.

Jak odgrzybić organizm inny naturalnymi produktami?

Do naturalnych sposobów na zagrzybiony organizm należy również ssanie oleju kokosowego. Nierafinowany olej kokosowy działa przeciwgrzybiczo, ale najczęściej wskazuje się na jego właściwości bakteriobójcze. Aby uzyskać jak najbardziej efektywny rezultat w przypadku stosowania tego sposobu, należy płukać jamę ustną olejem kokosowym przez dwadzieścia minut na czczo. Działając w ten sposób należy jednak pamiętać o tym, by nie połykać tak użytego oleju. Zamiast oleju kokosowego na odgrzybianie organizmu można stosować również inne oleje, takie jak słonecznikowy czy nawet oliwę z oliwek.

Czy leki na oczyszczenie organizmu mają sens?

W przypadku takiej kuracji jak odgrzybianie organizmu leki mogą być niekorzystne. Środki farmaceutyczne, które wykazują działanie grzybobójcze, to zazwyczaj antybiotyki. Bardzo mocno wyjaławiają one jelita, co sprawia, że jeśli nie zostaną zastosowane probiotyki, grzyby z rodzaju Candida mogą się rozwijać niemal bez przeszkód. Warto jednak zastosować naturalne leki na oczyszczenie organizmu, a także specjalne suplementy.

Podsumowanie

Naturalne suplementy zawierają zazwyczaj ekstrakty ziołowe, które czynnie wspomagają odgrzybianie i detoksykację. Ponadto mogą one mieć w składzie także takie substancje, które chronią organizm przed ubocznymi skutkami oczyszczania. Przykładem preparatu odgrzybiającego jest na przykład Detoksex, który obecnie zbiera wiele pozytywnych opinii od stosujących go osób.

Źródła:
  1. Prozdrowotne właściwości warzyw, Cieslik E., Małopolskie Centrum Monitoringu i Atestacji Żywności, Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie, Zeszyty Problemowe Postępów Nauk Rolniczych, 2009, ISSN: 0084-5477
  2. Detox: The Process of Cleansing and Restoration, Sara Rose, Parragon Incorporated, 2005, ISBN: 1405457953, 9781405457958

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *