Oczyszczanie jelit ze złogów kałowych. Domowe sposoby

Obecnie głównym celem diet odchudzających jest przede wszystkim spalanie tkanki tłuszczowej. Tymczasem warto jest jednocześnie zdecydować się na detoksykację organizmu. Usunięcie złogów z jelit pomaga jednocześnie w efektywnym oczyszczaniu organizmu, jak i w zmniejszeniu obwodu talii. Jak pozbyć się złogów z jelit za pomocą właściwych pokarmów i innych naturalnych środków?

Co trzeba wiedzieć o oczyszczaniu jelit ze złogów kałowych? Wprowadzenie do tematu

W jaki sposób zabrać się za oczyszczanie jelit ze złogów kałowych? Przede wszystkim zrozumieć czym one są. Złogi w jelitach, tak jak już wyżej wspomniano, to przede wszystkim niestrawiony pokarm, który, zamiast zostać usunięty, pozostaje. Choć wydaje się, że taki stan nie wpływa negatywnie na zdrowie, to jednak warto zdawać sobie sprawę z faktu, że zalegające treści są doskonałą pożywką dla pasożytów i drobnoustrojów. Złogi w jelitach mogą być więc niebezpieczne, ponieważ różnego rodzaju grzyby i bakterie mogą produkować toksyny. W jelicie cienkim przyswajane są substancje odżywcze, natomiast w jelicie grubym odzyskiwana jest woda. W obu tych przypadkach zalegające treści stanowią więc niebezpieczeństwo.

Jak pozbyć się złogów z jelit podczas trwania dobranej diety?

Toksyny pochodzące z niestrawionej żywności i rozwijających się pasożytów mogą powodować różnego rodzaju choroby. Same zalegające treści wpływają negatywnie także na proces odchudzania się. Jak usunąć złogi z jelit podczas trwania diety? Przede wszystkim należy zadbać o to, by w codziennym menu znalazło się sporo błonnika. Nie warto natomiast stosować silnych środków przeczyszczających. Rzadko są one skuteczne w przypadku zalegających złogów, mogą natomiast źle wpływać na ściany jelit.

Jak oczyścić jelita ze złogów domowym sposobem?

Warto w takim przypadku wprowadzić do diety pokarmy z dużą zawartością błonnika. Błonnik pokarmowy można podzielić ze względu na jego działanie oraz inne właściwości. Tak zwany miękki błonnik to ten, który występuje przede wszystkim w owocach, ale także w namoczonym siemieniu lnianym czy nasionach babki płesznik. Działa on ochronnie na ściany jelit, a także zmniejsza przyswajanie tłuszczu. Działa on bardzo łagodnie, a dodatkowo sprzyja rozwojowi dobrej flory bakteryjnej. Drugim rodzajem błonnika jest ten, który można znaleźć w zbożach i tak zwanych produktach pełnoziarnistych. Jego działanie jest zazwyczaj bardziej gwałtowne, jednak to właśnie on niezwykle korzystnie wpływa na usuwanie z jelit niestrawionych resztek pokarmowych.

Zwiększając ilość błonnika w diecie należy jednak pamiętać o tym, by zwiększyć ilość wypijanej wody. W innym przypadku błonnik może być powodem zaparcia. W czasie stosowania zwiększonej ilości błonnika warto jest stosować dietę bogatą w warzywa i owoce, by nie obciążać przewodu pokarmowego, a jednocześnie wspomóc detoksykację organizmu.

Co jeszcze pomoże usunąć złogi z jelit?

Oprócz stosowania naturalnej diety dobrze jest wspomóc organizm także poprzez zastosowanie dodatkowych środków. Usuwanie toksyn w czasie oczyszczania organizmu może skutkować zwiększonym obciążeniem wątroby. Aby tego uniknąć dobrze jest zastosować ostropest plamisty, który naturalnie wspomaga ten organ, przyspieszając jego regenerację. Warto również zastosować środki, które działają profilaktycznie przeciwko przerostowi grzybów z rodzaju Candida, który może być konsekwencją wcześniejszej niewłaściwej diety. Po skończonej kuracji nadal dobrze jest utrzymywać właściwą dietę, aby nie dopuścić do zatrucia organizmu.

Źródła:
  1. Szczęśliwe jelita: Program oczyszczania, który pomoże ci wyeliminować ból, pozbyć się toksyn i pasożytów oraz schudnąć, Vincent Pedre, Illuminatio, 2016, ISBN: 8365442450, 9788365442451
  2. Colon Cleanse Handbook: The Perfect Overnight Colon and Liver Cleanse Guide, Bruce Judson, Lulu Press, Inc, 2015, ISBN: 1329187180, 9781329187184

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *