Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby!

 

Oczyszczanie organizmu z toksyn domowe sposoby

Nagromadzenie toksyn w organizmie może skutkować zaburzeniami w funkcjonowaniu organizmu. Co przeciętny człowiek odczuwa w postaci bólu, ogólnego przemęczenia lub innych dolegliwości. Detoksykacja organizmu domowe sposoby to najszybszy i najprostszy sposób na usunięcie zalegających substancji poprzez zastosowanie odpowiednich warzyw, owoców oraz ziół.
Spis treści:

Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami, aby było to bezpieczne?

Domowe oczyszczanie organizmu oprócz zniwelowania toksyn pozwala również odzyskać energię i przywrócić równowagę organizmowi. Poza zastosowaniem naturalnych składników, ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, który przyspiesza proces usuwania toksyn. Zamiast diety pomocna może być głodówka oczyszczająca organizm, która nie powinna przekraczać siedmiu dni. Podczas trwania głodówki obowiązkowo należy wypijać wodę, unikać wysiłku fizycznego i dużo odpoczywać. Bóle wątroby świadczą o oczyszczaniu się organizmu, metody nie zaleca się dzieciom, nastolatkom, kobietom w ciąży oraz dorosłym cierpiącym na jakieś choroby. Równie ważny jak sama głodówka jest proces wychodzenia z niej.

Jak oczyścić organizm z toksyn – domowe sposoby, które są znacznie mniej inwazyjne i mają mniejszy wpływ na organizm

Przede wszystkim należy się do oczyszczania odpowiednio przygotować. Trzy dni przed planowanym detoksem należy odstawić wszelkiego rodzaju używki ( w tym: alkohol, tytoń,kofeinę- kawę czarną, herbatę, coca-colę oraz napoje energetyczne). Również produkty spożywcze takie jak: biała mąka, mleko, mięso czerwone, jaja, a także pozostałe produkty pochodzenia zwierzęcego. Jest to pierwszy krok, by dowiedzieć się jak pozbyć się toksyn z organizmu domowe sposoby i złagodzić skutki oczyszczania.

Ponadto należy wypijać rano szklankę wody z połową soku z cytryny. Ten owoc odgrywa niebagatelną rolę, ponieważ odkwasza organizm i przyspiesza perystaltyke jelit. Zanim przejdziemy do metod jak usunąć toksyny z organizmu, domowe sposoby, które mają sens należy przede wszystkim pamiętać, że właściwy przebieg procesu wspomaga spożywanie przed oczyszczaniem, lekkostrawnych zup, własnoręcznie sporządzonych koktajli warzywnych (zwłaszcza zielone), sałatek z dodatkami ziaren (słonecznik, dynia) oraz kaszy jaglanej (innych rodzajów też).

Na pytanie – jak usunąć toksyny z organizmu – domowe sposoby opierają się najczęściej o odpowiednią dietę.

Oczyszczanie organizmu domowe sposoby to właściwe przygotowanie organizmu, a potem stosowanie diety. Najbardziej optymalna jest dieta urozmaicona, która powinna trwać 14 dni. Na początku (2-3 dni) należy spożywać surowe lub gotowane warzywa i owoce oraz wyciskane soki owocowo- warzywne. Oczyszczanie organizmu z toksyn domowe sposoby powinno zostać uzupełnione czwartego dnia o produktu mleczne takie jak: kefir, maślanka czy jogurt. Szóstego dnia należy wzbogacić dietę o dziki ryż, grube kasze, płatki i otręby, w ósmy dzień może pojawić się biały, chudy ser. Dziesiątego dnia można wprowadzić gotowane ryby, natomiast dwunastego- chude, drobiowe mięso.

Usuwanie toksyn z organizmu to nie tylko dieta urozmaicona.

Do najpopularniejszych diet oczyszczających należą: dieta sokowa, jabłkowa, koktajlowa i zbożowa. Pomimo niezaprzeczalnych zalet i pozytywnych konsekwencji usuwanie toksyn z organizmu domowe sposoby należy stosować z ostrożnością. W razie powtarzających się, uciążliwych dolegliwości zaprzestać stosowania lub skonsultować się z lekarzem.

Źródła:
  1. Oczyszczanie organizmu z toksyn, Katarzyna Jura, e-bookowo, 2015, ISBN: 8378594793, 9788378594796
  2. Detox: The Process of Cleansing and Restoration, Sara Rose, Parragon Incorporated, 2005, ISBN: 1405457953, 9781405457958

Dodaj komentarz