Oczyszczanie organizmu – jak się za to zabrać?

 

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu to coś, co warto wykonywać regularnie. Na szczęście obecnie na oczyszczenie organizmu można zastosować naturalne metody. Czym oczyścić organizm i co warto wiedzieć na temat tego całego procesu? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedź na te pytanie.
Spis treści:

Od czego zacząć oczyszczenie organizmu?

Za podstawową detoksykację można uznać oczyszczanie organizmu wodą z cytryną. W tym celu wystarczy pić codziennie na czczo szklankę ciepłej wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Ten środek ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn oraz, w niektórych przypadkach, poprawę jakości trawienia. Tego typu detoksykację można wykonywać codziennie. Inną metodą oczyszczania jest zastosowanie samej cytryny. Oczyszczanie organizmu cytryną wykorzystuje się między innymi w celu naturalnego usunięcia kamieni z woreczka żółciowego i należy stosować ją ostrożnie.

Intensywniejsze metody czyli oczyszczanie organizmu sokami

Taką metodą jest między innymi oczyszczanie organizmu sokami. Soki wyciśnięte z owoców i warzyw w odpowiedni sposób są w stanie usunąć większość toksyn, zwłaszcza tych rozpuszczalnych w wodzie. W tym przypadku należy użyć soków wyciśniętych przy pomocy wyciskarki, ponieważ tylko wtedy zawierają one wszystkie potrzebne składniki. Soki oczyszczające organizm to między innymi sok z grapefruita, marchewki, buraka czy jabłka. W zależności od metody oczyszczania organizmu soki na oczyszczenie organizmu należy zmieszać lub wręcz przeciwnie.

Oczyszczanie organizmu herbatą to również bardzo popularna metoda.

W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim herbatę zieloną oraz czerwoną. Herbata na oczyszczenie organizmu może zawierać również inne zioła. Stosując tę metodę detoksykacji należy pamiętać, że terapia nie może trwać zbyt długo, ze względu na możliwość przyzwyczajenia się organizmu do zawartych substancji. Herbaty na oczyszczenie organizmu mogą zawierać również suszone owoce, które wpływają korzystnie zarówno na smak, jak i na działanie preparatów.

Z czego warto robić koktajle oczyszczające organizm?

Koktajle oczyszczające organizm zawierają między innymi:

  • sok z młodego jęczmienia,
  • grapefruity,
  • imbir.

Produkty oczyszczające organizm to także buraki czy jarmuż.

Soda a oczyszczanie organizmu – objawy, które mogą wystąpić

Jej stosowanie ma na celu zmianę pH żołądka, a niekiedy zwiększenie zasadowości całego organizmu. Oczyszczanie organizmu sodą zazwyczaj połączone jest z innymi metodami detoksykacji. Warto pamiętać, że w przypadku stosowania metod detoksykacji w pewnym momencie mogą pojawić się objawy oczyszczania organizmu. Należą do nich między innymi wysypka, uczucie zmęczenia czy biegunka. Jeśli objawy nie są zbyt nasilone, należy kontynuować kurację.

Co na oczyszczanie organizmu jeszcze warto zastosować?

Po pierwszej kuracji oczyszczającej warto jest zastosować preparaty na oczyszczanie organizmu, takie jak Detoksex. Wyżej wymienione produkty oczyszczają organizm, jednak nie są w stanie poradzić sobie efektywnie między innymi z pasożytami. Dlatego warto ułatwić organizmowi zadanie, poprzez zastosowanie tego naturalnego suplementu.

Źródła:
  1. Oczyszczanie organizmu Podstawy Samouzdrawiania, Gennadij Petrovič Malahov, Aba, 2013, ISBN: 8388872532, 9788388872532
  2. The Great American Detox Diet: Feel Better, Look Better, and Lose Weight by Cleaning Up Your Diet, Alex Jamieson, Rodale, 2006, ISBN: 1594864845, 9781594864841

Dodaj komentarz